Oceń
 • Duża biblioteka wtyczek
 • Regulowany i prosty
 • Open source i za darmo
8.8 Bardzo dobrze
Łatwość użycia
70% Complete
Elastyczność projektowania 7/10

Wordpress

WordPress jest jednym z najpopularniejszych programów do tworzenia witryn internetowych na rynku.
Wszystko zaczęło się od małej platformy blogowej w 2003 roku i od tego czasu stale rośnie. Stał się ogromnym twórcą stron internetowych, który zarządza ogromną ilością treści i pozwala programować. Te opcje sprawiają, że WordPress jest bardzo elastyczny i łatwy w adaptacji - możesz tworzyć i projektować swoją stronę internetową, jak chcesz!

Wordpress in detail

WordPress.com to w pełni hostowana wersja, która dba o hosting dla Ciebie. Hosting to usługa i przechowywanie zawartości witryny w sieci, dzięki czemu wszyscy użytkownicy mogą uzyskać do niej dostęp, przechodząc pod wyznaczony adres URL. WordPress.com dba o twoje potrzeby hostingowe za miesięczną opłatą.


W przeciwieństwie do tego WordPress.org to wersja hostowana samodzielnie, która umożliwia wszelkie modyfikacje i zmiany w witrynie bez żadnych ograniczeń.


Od teraz, kiedy używamy terminu „WordPress”, mamy na myśli WordPress.org (o ile nie zaznaczono inaczej).

Plusy

 • Open source i za darmo
 • Łatwa instalacja i serwis
 • Wszechstronny i konfigurowalny
 • Wiele wtyczek bezpieczeństwa
 • Posiadanie własnych treści

Minusy

 • Wysokie ceny za dodatkowe wtyczki i dodatkowe opcje
 • Dbanie o siebie
 • Nie dla nowicjuszy niezaznajomionych z kodowaniem
 • Krzywa uczenia się dla instalacji

UX - przyjemność użytkowania

WordPress to konstruktor mający wiele zalet, między innymi umożliwia wiele modyfikacji, jest wygodny i łatwy w użyciu. Dzięki tym funkcjom stała się jedną z najczęściej wybieranych opcji dla twórców stron internetowych. Możesz go używać do: blogowania, zakładania małych firm, prowadzenia sklepu internetowego, tworzenia stron członkowskich, rozpoczynania lekcji online, biznesu i wielu innych.


W porównaniu z konkurencją WordPress dzieli projekt, treść i funkcjonalność, które sprzyjają przenośności danych.
Dzięki temu, że jest tak rozpoznawalny, WordPress ma dobrych programistów na całym świecie. Ponadto możesz uczestniczyć w lekcjach online, a także skorzystać z samouczków dostępnych online, aby dowiedzieć się, jak działa WordPress.


WordPress zapewnia wiele dodatkowych opcji dla Twojej witryny. Dzięki profesjonalnym wtyczkom i dodatkom możesz stworzyć stronę internetową, jak chcesz!


Dowolną funkcję, którą chcesz, można dodać dzięki motywom i wtyczkom. Większość z nich jest typu open source, co oznacza, że ​​można z nich korzystać bezpłatnie. Nie trać czasu na programowanie i naprawianie błędów! Wszystko czego potrzebujesz to odpowiednia wtyczka, którą można skonfigurować w mgnieniu oka.


Ze względu na swoją popularność prawie wszystkie popularne narzędzia innych firm mają już dostępne integracje z WordPress. W WordPress wszystkie narzędzia, takie jak program do marketingu e-mailowego, narzędzia SEO, oprogramowanie CMR, narzędzie do generowania potencjalnych klientów i płatności będą działać.


Jednak ze względu na tak wiele dostępnych opcji trudniej jest się go nauczyć i uzyskać biegłość w tym zakresie. Jednym z niedociągnięć WordPressa jest potrzeba umiejętności kodowania, ponieważ projektowanie i dostosowywanie treści nie jest tak łatwe w porównaniu do, na przykład, konstruktorów takich jak Wix, które używają zwykłego narzędzia przeciągania i upuszczania.


Musisz pamiętać o kopiach zapasowych i bezpieczeństwie swojej witryny. WordPress ma jednak wiele opcji tworzenia kopii zapasowych i bezpieczeństwa. To wtyczki WordPress, które pozwalają tworzyć kopie i zabezpieczenia w witrynie całkowicie automatycznie.


Nawet jeśli uważasz, że musisz samodzielnie zarządzać witryną lub blogiem, nie jest to prawdą. WordPress gwarantuje wiele narzędzi, które mogą ci pomóc. To oprogramowanie typu open source jest używane przez wiele stron internetowych, jak powiedzieliśmy wcześniej, i jest tworzone przez stowarzyszenie programistów dla wszystkich. W Internecie można znaleźć wiele stron lub dyskusji na temat wszystkich problemów, które mogły powstać podczas użytkowania. Są to doświadczenia użytkownika, które dadzą ci odpowiedzi na wszystkie twoje pytania. Istnieje jednak również oficjalna strona internetowa z forami i źródłem wiedzy, aby pogłębić temat i problem.

Opcje Planów Premium

WordPress oferuje tak zwane oprogramowanie typu open source, które umożliwia bezpłatne pobieranie, instalację i użytkowanie dla każdego użytkownika. Twoja strona nie może zostać zamknięta z powodu cenzury lub naruszenia warunków. WordPress pozwala na tworzenie wszelkiego rodzaju witryn, które spełniają Twoje wymagania, bez żadnych przeszkód.


Jednak, podobnie jak w przypadku innych witryn, musisz zarejestrować swoją domenę i hosting. Ty wybierasz stronę, którą chcesz utworzyć, ale w przypadku niektórych rodzajów witryn potrzebujesz płatnych motywów i rozszerzeń WordPress.


Niemniej jednak „WordPress.com” (tj. Wersja w pełni hostowana) ma pięć różnych ofert w zależności od użytkownika, w tym bezpłatną subskrypcję.
 
Bezpłatny plan:
● Pamięć do 3 GB
● Podstawowe dostosowanie projektu
● Wsparcie społeczności
● Darmowe motywy
● Podstawowe elementy Jetpack
● Subdomena pod WordPress.com
 
Abonament osobisty - 5 USD miesięcznie rozliczane rocznie:
● Wszystkie składniki wymienione w abonamencie bezpłatnym
● 6 GB przestrzeni dyskowej
● Niestandardowa nazwa domeny
● Wsparcie przez e-mail i czat
● Eliminacja reklam WordPress.com
 
Abonament Premium - 8 USD miesięcznie rozliczane rocznie:
● Wszystkie elementy wymienione w planie osobistym
● 13 GB przestrzeni dyskowej
● Nieograniczone motywy premium
● Zaawansowane dostosowanie projektu
● Zarabiaj na swojej stronie
● Pomoc VideoPress
 
Biznes Plan - 25 USD miesięcznie rozliczane rocznie:
● Wszystkie składniki wymienione w planie Premium
● Nieograniczone miejsce do przechowywania
● Integracja z Google Analytics
● Zainstaluj wtyczki
● Kursy na żywo
● Eliminacja marki WordPress.com
● narzędzia SEO
● Prześlij motywy
 
Plan eCommerce - 45 USD miesięcznie rozliczane rocznie:
● Wszystkie składniki wymienione w biznesplanie
● Dostęp do motywów podrzędnych Storefront
● Rozszerzenia Premium WooCommerce
● Integracje z najlepszymi przenośnikami transportowymi
● Możliwość uzyskania płatności w ponad 60 krajach
● Powerpack Storefront

Dostępne narzędzia do projektowania strony

Będąc oprogramowaniem typu open source, WordPress pozwala tworzyć narzędzia, wtyczki, motywy i funkcje. Każdy, kto wie o kodowaniu, może skorzystać z tej opcji, która jest jedną z najbardziej rozwiniętych na rynku. Ogromna biblioteka wtyczek WordPress pozwala dostosować wszystkie parametry do twoich potrzeb, a ponadto stale się powiększa! Twoja strona będzie się rozwijać i rozwijać bez ograniczeń dzięki elastyczności WordPress!


Dzięki możliwości dostosowania i prostocie WordPress jest obecny w każdym zakątku Internetu. Jednak to, co czyni WordPress wyjątkowym, to nie wiele funkcji, ale możliwość korzystania z nieograniczonej liczby wtyczek, które mogą znaleźć swoje miejsce na Twojej stronie internetowej, aby uczynić go w pełni spersonalizowanym!

SEO i WordPress są jak dobrzy przyjaciele. Dzięki integracji możliwe jest pełne skonfigurowanie strony internetowej tak, aby szybko i łatwo znajdowała się w wyszukiwarkach. I od samego początku Twoja witryna lub blog będą zoptymalizowane pod kątem najlepszych praktyk SEO, nawet jeśli nie zainstalujesz żadnych dodatkowych wtyczek SEO (dostępnych za darmo). Wyszukiwarki i WordPress działają w pełni kompatybilne.

WordPress pozwala na swobodę w projektowaniu i personalizacji stron internetowych! Jeśli chcesz zmienić wygląd lub motyw swojej witryny, po prostu zainstaluj wtyczkę, która sprawi, że Twoja strona będzie bardziej funkcjonalna. WordPress oferuje wiele motywów i wtyczek, zarówno bezpłatnych, jak i płatnych.

Wszystko jest takie proste! Aby ulepszyć witrynę, potrzebujesz tylko kilku dodatkowych funkcji, które będą dostarczane za pośrednictwem wtyczek. Twoim zadaniem jest znalezienie pasującej wtyczki i wstawienie jej podczas instalacji na stronie.

Opcje takie jak Google Analytics (skrypty śledzące) można dodawać do witryny bez ograniczeń.

Szablony

Nie bój się, jeśli po instalacji nie znajdziesz miłej niespodzianki. Po twojej stronie pojawi się wstępnie wybrany motyw (dwadzieścia piętnaście), ale to nic nie znaczy. Wkrótce znajdziesz tysiące motywów WordPress.org. Ponadto w Internecie dostępnych jest wiele motywów WordPress, darmowych i nie, które można zastosować na swojej stronie internetowej. Z każdego motywu można korzystać po pobraniu go i przeniesieniu plików we właściwe miejsce.


Wiele szablonów i projektów umożliwia łatwe korzystanie i personalizację WordPress. Różne dostępne opcje ułatwiają tworzenie stron internetowych i czynią je jedynymi w swoim rodzaju!


Ogólny

Niewątpliwie WordPress znajduje się na szczycie piramidy popularności, jeśli chodzi o tworzenie blogów i stron internetowych. Jest dość trudny do nauczenia i wymaga poświęcenia więcej czasu na jego zrozumienie, ale dzięki tej wiedzy będziesz właścicielem naprawdę profesjonalnej strony internetowej.

WordPress pozwala dużo zrobić, jesteś wolny w tym, co robisz, możesz personalizować swoją stronę bez żadnych barier. Jeśli piszesz bloga i nie zamierzasz korzystać z e-commerce, to oczywiście znajdziesz alternatywę w Internecie, ale jeśli chcesz być profesjonalistą i poważnie podchodzisz do swojego biznesu, zaryzykuj i wydaj trochę czas nauki.