Ponieważ twórcy stron internetowych zyskują popularność, stworzenie strony internetowej jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Najważniejszym wyborem jest wybór odpowiedniego szablonu dla swojej witryny.

 

Dlaczego? Szablon jest podstawą Twojej witryny, więc wybranie właściwego pozwoli na płynny przebieg pozostałej części procesu, dopóki Twoja strona nie będzie gotowa.

Możesz się zastanawiać, dlaczego wybór właściwego szablonu byłby wyzwaniem, ale rzuć okiem na obszerne galerie szablonów najpopularniejszych kreatorów stron - znajdziesz setki opcji do przewijania. Szablony są uporządkowane według kategorii i branż, ale sama ilość i różnorodność mogą być przytłaczające.

Nie panikuj! Jesteśmy tutaj, aby dostarczyć Ci przydatnych wskazówek:

 

Pomyśl o tym, jaką stronę tworzysz

Może to wydawać się oczywiste, ale gdy zaczniesz przeglądać coraz więcej projektów szablonów, możesz pokusić się o dostosowanie treści i struktury do szablonu, a nie odwrotnie. Idealnym szablonem jest ten, którego projekt i struktura może pomieścić Twoją witrynę (treść, koncepcja, branża). Skup się na skrzyżowaniu funkcjonalności i estetyki, zamiast pozwolić się uwieść atrakcyjnemu, ale niepraktycznemu szablonowi.

 

Zrób listę głównych wymagań, które powinien posiadać Twój szablon.

Wyobraź sobie układ swojej witryny, jej menu i prezentację treści. W zależności od rodzaju budowanej strony internetowej, można skupić się na obrazach lub przyciskach.

 

Sprawdź funkcje szablonu i jego elastyczność

Ważne jest, aby zbudować stronę internetową, która będzie jednocześnie wyróżniająca się i innowacyjna. Upewnij się, że wybrałeś szablon, który pozwala na maksymalną modyfikację i personalizację.

 

Zawsze rozważaj średni i długi okres

Jest to związane z elastycznością szablonu. Internet stale się zmienia i aktualizuje, więc wybierz szablon, który najlepiej odpowiada Twoim dzisiejszym potrzebom, a jednocześnie jest kompatybilny z nadchodzącymi ulepszeniami.

 

Wreszcie, po wybraniu szablonu sprawdź, w jaki sposób budowniczy strony zarządza szablonami przełączania. Niektórzy twórcy witryn migrują zawartość ze starego szablonu do nowego, ale inni wymagają ręcznej zamiany całej zawartości.