Większość twórców stron internetowych oferuje wbudowane edytory online, które nie wymagają instalacji ani pobierania oprogramowania w celu zaprojektowania witryny. W większości przypadków platformy te oferują interfejs przeciągnij i upuść oraz narzędzia, które pozwolą każdemu szybko zbudować profesjonalnie wyglądającą witrynę.W niektórych przypadkach może być konieczne zainstalowanie innego komplementarnego oprogramowania, takiego jak menedżer FTP lub narzędzie do edycji obrazów i chociaż nie są one wymagane, mogą być przydatne dla niektórych osób.

W przeszłości, aby stworzyć stronę internetową, potrzebowałbyś drogiego licencjonowanego oprogramowania do projektowania stron internetowych, umiejętności kodowania, a także wiedzy z zakresu projektowania graficznego. Wszystko to wiązało się z dużą ilością zasobów, na które większość małych firm i przedsiębiorców nie mogła (i nie może) sobie pozwolić. Co za tym idzie? Zostają oni wykluczeni z potężnego narzędzia marketingowego, jakim jest sieć światowa.

Twórcy witryn to idealne rozwiązanie, które pomoże Ci w całym tym procesie. Możesz wybrać projekt. Nie musisz posiadać umiejętności kodowania, ponieważ możesz po prostu dodawać i usuwać zawartość za pomocą jednego kliknięcia. W większości przypadków nie musisz się martwić o układ, czcionki, kolory itp. Wszystko będzie załatwione. Wystarczy podać treść i postępować zgodnie z kilkoma podstawowymi poradnikami na temat optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, aby zagwarantować, że witryna osiągnie sukces w sieci!

Po pierwsze, musisz wiedzieć, ile możesz zainwestować i czy możesz zaakceptować długoterminowe zobowiązanie (ponad rok). Niektóre oferty twórców stron internetowych stają się tańsze, jeżeli będziesz skłonny podpisać umowę na dwa lub trzy lata.

Funkcje / Stosunek jakości do ceny

W innych przypadkach niektórzy twórcy witryn oferują rozwiązanie „wszystko w jednym”, które na początku może wydawać się drogie. Jednak jeśli porównasz ich oferty z innymi, które pozornie wyglądają taniej i dodasz do nich wszystkie wymagane i dodatkowe funkcje, finalnie zapłacisz więcej. Znajdź właściwą równowagę między usługami, których potrzebujesz, a pieniędzmi, które możesz zainwestować. Zawęzi to twoje możliwości do kilku ofert.

Optymalizacja wyszukiwarki

SEO jest kluczem do sukcesu witryny. Niezależnie od tego, jak fantastyczna jest treść i projekt, strony internetowe zyskują większość odwiedzin dzięki wyszukiwarkom, które są darmowym narzędziem do pozyskiwania nowych użytkowników każdego dnia. Im wyższa ranga, tym większa jest zmiana, a co za tym idzie - więcej odwiedzin. Niektórzy twórcy witryn oferują narzędzia do ulepszania SEO, które mogą bezpośrednio wpłynąć na sukces Twojej witryny. Upewnij się, że poznałeś wszystkie opcje, zanim podejmiesz decyzję!

Budowanie strony internetowej w „zwykły” sposób może być kosztowne. Korzystanie z agencji rozwoju sieci może kosztować do 10 000 $ USD za usługę, która obejmuje planowanie, projektowanie, kodowanie, marketing, a następnie uruchomienie witryny. Dodatkowo, nawet jeśli płacisz tak dużo, nie oznacza to, że będziesz ich najważniejszym klientem, ponieważ takie agencje obsługują wiele osób a ich uwagę przyciągają zawsze grube ryby duża.

Z drugiej strony, jeśli zdecydujesz się wziąć sprawy w swoje ręce, koszty znacznie spadną. Przede wszystkim musisz kupić domenę na swojej stronie. Domena może Cię kosztować do 20 $ USD rocznie, ale może być również bezpłatna w zależności od wybranego kreatora stron internetowych i oferty (pod warunkiem, że utrzymujesz swoją witrynę hostowaną przez nich).

Następnie, po opublikowaniu witryny, możesz potrzebować reklam, aby zwiększyć jej widoczność (zwłaszcza jeśli jest to sklep internetowy działający jako handel elektroniczny). Niektórzy twórcy stron internetowych oferują specjalne narzędzia SEO do niewielkiej aktualizacji, a inni nawet dają kredyty reklamowe do wykorzystania w największych firmach, takich jak Google AdWords, Facebook i Bing.

To drugi najczęstsze pytanie, które się zadaje, próbując zdecydować się czy zagłębić się w wirtualny świat czy nie. Gdy już podejmiesz decyzję będziesz chciał jak najszybciej udostępnić swoją stronę w sieci. Czas potrzebny na zaprojektowanie i przesłanie witryny zależy od wielu czynników, w zależności od charakteru firmy i branży. W większości przypadków, jeśli chodzi o szybkie uruchomienie strony internetowej, może to potrwać kilka godzin (istnieją twórcy stron internetowych, którzy mogą uprościć cały etap projektowania). W niektórych przypadkach może to potrwać kilka dni.

Najważniejszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, że jeśli wybierzesz kreatora stron internetowych, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, z pewnością wpłynie to na czas, w którym zostanie uruchomiona witryna. Możesz przeglądać i sprawdzać motywy i szablony dostępne w każdym z nich, a także inne funkcje projektowe, które mogą uprościć etap tworzenia i wypełnić go treścią.

Niektórzy twórcy stron internetowych oferują nawet rozwiązanie, w którym po prostu podajesz kilka ogólnych cech, aby uzyskać profesjonalnie wyglądającą stronę za rozsądną cenę. To zależy od tego, jak jasna jest koncepcja wymaganej witryny. Gdy już wiesz, czego potrzebujesz, reszta będzie znacznie łatwiejsza.

Zaprojektowanie, przesłanie i hosting witryny nie oznaczają końca pracy. Strony internetowe wymagają konserwacji i aktualizacji. Bez nowych treści i funkcji nie ma powodu, dla którego odwiedzający mieliby wrócić do Twojej witryny w przyszłości. Wszystkie popularne i odnoszące sukcesy witryny to obecnie uaktualnione strony internetowe. Nie oznacza, że będzie cię to kosztować, oczywiście jeśli możesz to zrobić sam. Jednak jeśli nie masz czasu na aktualizacje, możesz również zapłacić za takową usługę.

Dodatkowo naliczana jest opłata za usługę hostingową. W zależności od posiadanej oferty, czasami jest ona zawarta w ofercie kreatora stron internetowych, do którego się rejestrujesz, lub może być od niego niezależna. Opłata może być miesięczna lub roczna, w większości przypadków opłata miesięczna nie wynosi nawet 20 $ USD, ale jeśli możesz zadeklarować współpracę długoterminową ceny drastycznie się obniżają.

Jeśli chodzi o nazwę domeny Twojej witryny, nie jest to ważne, gdzie ją kupiłeś. Mimo to nadal istnieją pewne korzyści, które otrzymasz, jeśli zdecydujesz się zakup domeny za pośrednictwem wybranego przez siebie kreatora witryn. Większość twórców stron ma narzędzia, które pomogą Ci w wyborze najlepszej domeny dostępnej dla Twojej witryny. W niektórych przypadkach gdy domena, którą chcesz jest już zajęta, pojawia się nawet opcja odkupienia jej.

Na koniec, jeśli zdecydujesz się na domenę swojej witryny za pośrednictwem kreatora stron internetowych, uzyskasz cenną prywatność. Informacje o własności nazwy domeny są publiczne, więc każdy wie, że jesteś właścicielem tej konkretnej domeny. Twórcy witryn internetowych mogą Cię przed tym uchronić, ponieważ zamiast korzystać z Twoich danych będą używać swoich. Jest to istotna korzyść, która zapewni bezpieczeństwo przed spamerami, którzy zbierają te informacje, aby wypełnić Twoje konto e-mail niechcianą pocztą.

Internet umożliwił wymianę pieniędzy na usługi i produkty online. To, co wszyscy rozumiemy jako handel elektroniczny (e-Commerce). Aby wspierać tego rodzaju transakcje, Twoja witryna musi posiadać pewne specjalne cechy.

Głównym wymaganiem jakie musisz spełnić, jest platforma obsługująca procesory płatności online, które chcesz posiadać. Większość najlepszych kreatorów witryn oferujących funkcje handlu elektronicznego obsługuje system PayPal, ponieważ PayPal jest najpopularniejszym i najłatwiejszym obecnie dostępnym rozwiązaniem do płatności online.

Jedną z głównych cech, która dzieli rozwiązania handlu elektronicznego, jest to, czy akceptują sprzedaż rzeczy innych niż dobra fizyczne: treści cyfrowe (muzyka, filmy, dokumenty), oprogramowanie itp. Niektóre sklepy internetowe nie będą przetwarzać tych „niefizycznych transakcji” , ponieważ są one znacznie bardziej skomplikowane niż system „dobro fizyczne + wysyłka”.

Możesz zmienić wygląd swojej strony internetowej w każdym dowolnym momencie. Kreatorzy stron internetowych oferują wiele różnych motywów, układów i szablonów i są zawsze na bieżąco z najpopularniejszymi trendami w sieci. Tak więc, gdy już wybierzesz szablon, nie oznacza to, że Twoja strona zawsze będzie miała ten sam projekt i układ.

W niektórych przypadkach przeniesienie treści między szablonami nie zawsze jest takie proste. Większość twórców stron internetowych projektuje swoje szablony tak aby uzyskać jak największą kompatybilność, aby łatwo obsługiwać przenoszenie całej zawartości z jednego szablonu na inny.

Większość twórców stron internetowych oferuje najbardziej popularne narzędzia bezpieczeństwa, które zostały tak specjalnie zaprojektowane, aby zapobiec występowaniu naruszeń bezpieczeństwa. Najprawdopodobniej będą oferować specjalne zabezpieczenia na swoich serwerach (gdzie przechowujemy naszą stronę), a także zaoferują sposób, w jaki będziesz łączyć się i zarządzać swoją witryną. W przypadku sklepów internetowych zaproponują Ci najbardziej bezpieczne i znane procesory płatności online. Nie musisz się o nic martwić!